mgr  DAGMARA MAĆKIEWICZ, PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Dagmara Maćkiewicz psycholog, psychoterapeuta, absolwentka psychologii ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia w zakresie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym , rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. 
 Pracuje w Fundacji Pomocy Psychodynamicznej AFEKT gdzie prowadzi prywatny gabinet. Zajmuje się diagnozą psychologiczną , wsparciem psychologicznym, psychoedukacją, oraz terapią induwidualną. Prowadzi terapię w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę regularnie poddaje superwizji u specjalistów z Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.
Posiada zdobyte doświadczenie w takich ośrodkach jak min: Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Gliwicach. SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mikołowie.

Psychoterpia Psychodynamiczna

Jest jedną z powszechnie stosowanych metod terapii zaburzeń psychicznych. Opiera się ona ściśle na teorii psychoanalizy. Zakłada, że objawy neurotyczne wywoływane są przez ukryte, nieświadome popędy, cenzurowane przez naszą świadomość. W terapii psychodynamicznej przyjmuje się istnienie tzw. niedostosowania funkcjonowania, rozwiniętego we wczesnym dzieciństwie, które oddziałuje na późniejsze życie pacjenta.

Opinie o terapii psychodynamicznej

Opinie dotyczące metod terapeutycznych są różne, niektórzy badacze wyróżniają jednak wiele zalet terapii psychodynamicznej. Jest ona dostosowana do pacjentów z borykającymi się ze zróżnicowanymi zaburzeniami osobowości, zarówno w krótkoterminowym, jak i długoterminowym wymiarze może przynieść znaczące korzyści. Jako cel terapia psychodynamiczna zakłada zmianę zachowania oraz struktur osobowości pacjenta, dzięki poznaniu podłoża problemów. 

Wyróżniki na tle innych metod terapeutycznych

W terapii psychodynamicznej przyjmuje się istnienie tzw. niedostosowania funkcjonowania, rozwiniętego we wczesnym dzieciństwie, które oddziałuje na późniejsze życie pacjenta.

Skuteczność terapeutyczna

Terapia psychodynamiczna bazuje nie tylko na stałych założeniach psychoanalizy, ale dopuszcza także najnowsze odkrycia w tej dziedzinie, dzięki czemu jej skuteczność wzrasta, a terapeuta może lepiej dobrać sposób postępowania do konkretnej sytuacji i problemów pacjenta. 
Copyright ©2017 FUNDACJA POMOCY PSYCHODYNAMICZNEJ AFEKT, All Rights Reserved.